Jak darovat květinu

Muži zapomínají dávat květiny

Snad každá žena má ráda květiny, jsou symbolem lásky a přátelství. Jedním z nejhezčích darů, které může muž ženě dát, je právě květina. Problém však je v tom, že muži často na to zapomínají. Ano, na začátku vztahu, v době prvotní zamilovanosti, sem tam nějakou dostaneme, ale jak čas postupuje, ubývá takových darů a na řadu přicházejí ty praktické, což není až tak úplně dobře. Tak například můj tatínek, jinak hodný, pracovitý a milující muž, ale vždy když maminka něco slavila, dostala například kávovar, mixér nebo něco podobného. Tatínek se potom vždycky divil, proč je tak smutná? Co je špatně? ,,Vždyť sama říkala, že to či ono potřebuje do kuchyně!!“. Ani já ani má sestra jsme mu to nikdy nevysvětlily, nikdy nás nepochopil. A můj přítel? To je to samé. Když jsem před několika lety slavila narozeniny, řekla jsem mu předem, po předchozích zkušenostech, že nejvíce by mě potěšila nějaká malá kytička. No, sice byl udivený, že nechci nějaký nový mobil nebo tablet, ale odkýval mi to a zamyšleně odešel. Nedlouho po tom jsem toto téma nakousla před svými kamarádkami a víte, co mi řekly? Až na jednu, která však je zaláskovaná teprve několik málo měsíců, že všechny mají úplně stejný problém jako já.

Jak to u nás nakonec dopadlo? V den svých narozenin jsem dostala tu nejúžasnější a nejkrásnější kytici, jakou jsem kdy viděla, nebyla sice nijak velká, ale i tak mě to potěšilo více než cokoli jiného. A od té doby sem tam dostanu růži anebo třeba kopretinu nejen k nějakému důležitému dni, ale i jen tak z lásky. Proto, pánové, nezapomínejte občas udělat své ženě radost a zajděte třeba i jen na louku nebo zahradu a natrhejte luční kvítí, uvidíte jakou z toho bude mít Vaše partnerka radost.

Rozvoz květin

Samozřejmě chápu, že dnešní svět je hektický a skoro nikdo nemá čas běhat po loukách a trhat pampelišky, ale jsou přece i jiné možnosti, jak květinu darovat, aniž byste museli někam chodit. Napadlo Vás objednat si ji on-line? Že je něco takového možné? Ano, i to jde. A má to pro Vás jen samé výhody a tou hlavní je, že nemusíte nikam chodit, vše zařídíte z pohodlí domova nebo kanceláře. Princip je úplně jednoduchý, prostě si jen na internetu najdete firmu, která tuto službu nabízí a Vy si vyberete takovou kytici, která by se Vám pro Vaší ženu nebo přítelkyni nejvíce líbila. Velké pozitivum je také v tom, že si nemusíte složitě vymýšlet, jaké druhy se k sobě hodí a jak je poskládat. Kupujete prostě ty, které vidíte v internetovém obchodu, maximálně si zvolíte velikost. Donášku květin po celé Praze nabízí například květinové studio Daniela Fleur. A co že má tak zajímavého oproti jiným? Kromě standardních kytic, dělají také nádherné kytice exclusive. Ty jsou právě výjimečné tím, že dostanete přesně to, co vidíte na fotografii, včetně uvedených rozměrů a složení!

Důležitý je výběr

Nevíte si přece jen rady s tím, co konkrétního máte darovat své ženě nebo přítelkyni? My Vám poradíme. Mladší ženy a slečny mají obvykle rády menší, romantické kytice v bílé, růžové nebo fialkové barvě s různými perličkami, peříčky a podobnými ozdobami. Starší žena zase nejvíce ocení hlavně takovou, která je darovaná upřímně od srdce. Pokud slavíte výročí svatby, tak pro tuto příležitost se nejvíce hodí lilie, orchideje anebo klasické růže. K narozeninám nebo svátku bude žena ráda za barevnou a bohatě zdobenou kytici, která je složena z více různých druhů. Pohádali jste se a chcete se usmířit? Tak to musí být nějaká exkluzivní kytice jako je anthurie nebo žíhaná lilie. To obměkčí srdce každé ženy, ať už je sebevíce rozzlobená nebo uražená. A pokud chcete věnovat své drahé polovičce nějaký vzkaz nebo věnování, také to není žádný problém, například právě studio Daniela Fleur Vám ho přidá zcela zdarma.

Velký pozor byste si měli také dávat na to, že existuje několik málo druhů květin, které by se darovat vůbec neměly. Je to samozřejmě subjektivní a ne každá žena k tomu bude přihlížet, ale co kdyby. Takovým typickým příkladem květiny, kterou byste neměli dávat je karafiát, konkrétně ten červený. Pomineme-li to, že mnoho zejména starších žen ho nemá rádo proto, že za bývalého režimu nebylo nic jiného k sehnání, dával se ke všem výročím a svátkům a tudíž jich má většina žen plné zuby, je typické dávat jej při pohřbech a smutečních hostinách. Dalšími jsou chryzantémy, které symbolizují sice lásku a věčnost, ale zároveň jsou spojeny s Dušičkami a návštěvami hřbitovů, protože dlouho vydrží. Máta zase symbolizuje podezření, hortenzie bezcitnost a chrpa celibát.

Nesmíme také zapomínat na počet květů. Není totiž vůbec jedno, kolik jich bude. 4 vyjadřují žárlivost, 7 romantické hrátky, 11 zve ke schůzce a 12 je výzvou k vášnivému milování. Proto dávejte při výběru dobrý pozor, ať nic nepokazíte.

Etiketa darování

A na závěr musíme připomenout, že i předávání každé kytice má svá přísná pravidla takzvanou etiketu darování. Tak za prvé nikdy by neměla mít lichý počet květů, to značí smutek, lítost, beznaděj. Nesmí být zabalena v papíře nebo přebalovém celofánu, ve kterém jste si ji přinesli z obchodu, zároveň zkontrolujte, jestli jste ji trochu někde nepřimáčkli, aby neměla poškozené květy nebo listy. Držet ji musíte vždy v levé ruce, abyste mohli ženě popřát nebo pouze ji jen pozdravit potřesením pravé ruky. Je třeba mít předem připravenou řeč, abyste při předávání nekoktali. Posledním a tím nejzásadnějším pravidlem je, že obdarované ženě se díváme přímo do očí a usmíváme se na ni.

Laser-shop.cz - prodej laserové techniky a příslušenství
Kytice on-line - květinové studio Daniela Fleur
Czechstav - portál o stavebnictví

Chcete zde mít reklamu?
Napište nám!
propagace@praha-rozvoz-kvetin.cz